0532 694 07 56

5 Adımda Ev Temizliğinden Kurtul

 

Antalya Detay temizlik olarak yılların verdiği tecrübe ve birikimimize dayanarak şimdi sizlerle ev temizliği hususunda bazı önemli hususlar hakkında bilgi paylaşımı yapacağım.

Hayatınızın sahnesi, ailenizle ya da yalnız huzuru paylaştığınız yuvanızın beş adımda pırıl pırıl olmasını ister misiniz? Şimdi beş pratik adımda bütün detaylarıyla büyük bir zevkle ilgilendiğiniz güzel evinizin nasıl kolay ve pratik şekilde temizlenebileceğini paylaşacağım.

Antalya Temizlik Şirketleri

   1. Evinizi Havalandırın

   Havalandırmak temizliğe başlamak için iyi bir adım. Bunun için pencerelerimizi açalım ve içeriye temiz havanın girmesini sağlayalım.  Bu hem sizi motive edecek hem de bütün gün evin içinde olan kirli havanın çıkışıyla evinizi rahatlatacaktır.

   2. Dağınıklığı Toplayın ve Fazlalıklardan Kurtulun

   Günlük yaşamın hareketliliğiyle bir şekilde evin bir bölümündeki bazı şeyler ait olmadıkları yerlere gelebiliyorlar. Önce bu dağınıklığı toplamak çalışma alanınızı genişleteceği gibi eşyaların da yerli yerinde olmasını sağlayacaktır. Bu bize evimizin derli toplu olmasını olmasını sağlayacak iyi bir temizlik için bize motivasyon da sağlayacaktır.  Bununla birlikte kullanmadığınızı fark ettiğiniz bazı şeylerden kurtulmak için de bu adım güzel bir fırsat olacaktır.

   3. Süpürge

  Ev temizliğinin en önemli faktörlerinin başında iyi bir süpürgemizin olması gerekmektedir. Bu en önemli ekipmandır, zira süpürgemizin iyi bir emiş gücü olması ve dışarıya toz salmaması önemlidir. Bunun için süpürgemizin filtrelerini sık sık temizlemek iyi bir temizlik için son derece önemlidir. Artık etraf biraz açıldığına göre tozlardan arınma vakti geldi demektir. Halılar, koltuklar ve görünen görünmeyen her yerin süpürülmesini takiben temizliğin büyük bölümü tamamlanmış olacak. Bu aşamada aylık ya da haftalık olması durumuna göre perdelerinizi de yıkamanız mümkün.

   4. Silme

  Artık tozlarını aldığınız, dip köşe bir güzel süpürdüğünüz evinizi dezenfekte etmeye geldi sıra. Hijyenik, güzel kokulu ve güvenilir bir deterjan yardımıyla süpürdüğünüz yüzeyleri ve diğer aksesuarları güzelce silme vakti gelmiş demektir. Bunun için temiz bir mikrofiber bez ahşap alanlar için elimizde şayet mevcut ise pronto iyi olacaktır. Tabiki sık sık kirlendikçe suyumuzu değiştirmeyi unutmayalım.

   5. Son ve en güzel adım

  Aslında temizliğiniz bitti, ellerinize sağlık ama bu son adımda yapacağınız şey perdelerinizin, koltuklarınızın ve halılarınızın üzerine güzel ve sizin için rahatlatıcı olan bir koku sıkmak vasıtasıyla temizliğin hem yorgunluğunu atmak hem de kalıcı olmasını sağlamak. Yapacağınız bu son dokunuşla kendinizi de evinizi de daha iyi hissedeceksiniz.

   Evet, bunlar pratik birkaç adım; ama şimdi esas büyük tüyoyu vereceğim. Bütün bu adımları sizi yormadan ve profesyonel olarak gerçekleştirecek, yetenekli ve uzman kadrosuyla güvenilir, Antalya temizlik şirketleri içinde en iyilerden biri olan, Antalya ofis temizliği, Antalya apartman temizliği ve Antalya merdiven temizliği gibi konularda hizmet veren Antalya Detay Temizlik Şirketi var. Bizi temizliğe ihtiyaç duyduğunuz andan itibaren arayabilir ve rezervasyonunuzu yaptrabilirsiniz. Bu pratik adımların her birini ince detaylarıyla yerine getirecek yetenekli kadrosuna evlerinizi, iş yerlerinizi, apartmanlarınızı güvenle teslim edebilirsiniz.