0532 694 07 56

Sirke Kullanabileceğiniz 12 Temizlik Yöntemi

Her kadın için ev temizliği zaman alan ve yorucu bir iş olmakla birlikte aynı zamanda mutlaka düzenli ve özenli bir şekilde yapılması gereken ev işlerinin başında gelmektedir. Eğer çalışan bir iş kadını iseniz ev temizliği sizin için daha da yorucu bir iş haline gelebilmektedir. Bu noktada profesyonel bir temizlik hizmeti alabileceğiniz gibi aynı zamanda birçok püf noktası ile de temizliği kolay ve hızlı bir hale getirebilirsiniz. Bu püf noktalarından bir tanesi de şüphesiz sirke olmaktadır.

Bir çok ev kadını sirkenin temizlik alanındaki öneminden haberdar olmasa da aslında sirke kullanabileceğiniz 12 temizlik yöntemi sayesinde temizliğini kısa sürede ve hijyenik bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır. Öyle ki; Antalya’da bulunan firmalar başta olmak üzere birçok profesyonel temizlik hizmeti veren temizlik firmaları da sirke kullanımını önermektedir. Profesyonel anlamda temizlik hizmeti veren Antalya temizlik şirketleri başında Detay Temizlik firması gelmektedir.

Antalya Temizlik Şirketleri

İşte sirke ile temizlik yöntemleri;

1. Bir su bardağı sirke ile lavabo giderlerinizi temizlemeniz ve açmanız oldukça kolay bir temizlik işlemidir. Özellikle ofis ve benzeri gibi çok sık kullanılan alanların tuvalet ve lavabo giderlerini temizlemek için Antalya ofis temizliği sırasında da sirke tercih edilmektedir.

2. Sirke ve su karışımı ile buzdolabınızın içini ve dışını sildiğinizde buzdolabınızda leke ve koku oluşumunun engellendiğini görebilirsiniz.

3. Kesme tahtaları gıda kalıntılarını içerisine hapsedebilen ürünlerdir. Sirke döküp kesme tahtalarınızı sünger ile ovduğunuzda kesme tahtalarınızı bakterilerden ve kokulardan arındırabilirsiniz.

4. Yarım su bardağı ile yarım su bardağı sirkeyi bir kaba koyup 30 saniye mikrodalga içerisinde çalışır vaziyette bekletip mikrodalganızı temizleyebilirsiniz. Sonrasında nemli bir bez ile mikrodalganızı sildiğinizde temizliği siz de fark edeceksiniz.

5. Evinizde gümüş eşyalar kullanıyor iseniz bu eşyaların temizliğinde de sirke birebir yardımcınız olacaktır. Tuz ve sirkeyi karıştırıp macun kıvamına getirdiğinizde gümüş eşyalarınızı ovarak gümüşleri hem temizleyip hem parlatabilirsiniz.

6. Eğer evinizde çok fazla karınca var ise karıncaların geldiği bölgeleri sirke ile sildiğinizde karıncalardan kurtulabilirsiniz. Antalya apartman temizliği sırasında da kullanılan sirke, apartman içerisindeki karıncaları da yok edebilmektedir.

7. Paslanmaz çelik eşyalarınızı su ve sirke karışımı ile yıkadığında paslanmaz çelik eşyalarınızın su lekelerinden arındığını göreceksiniz.

8. Çok sayıda bardak yıkayacağınız zaman bulaşık makinesi zeminine sirke dökerek bardaklarınızı lekesiz ve hijyenik bir şekilde yıkayabilirsiniz.

9. Sirke ve su karışımına gazete batırarak bu gazete parçasını bir gece buzdolabınızda tuttuğunuzda buzdolabınızdaki kötü ve rahatsız edici kokularından kurtulabilirsiniz.

10. Yer temizliğinde sirkeyi mutlaka kullanmalısınız. Doğal bir temizlik sağlayan sirke, ev döşemelerinizde kullanılabildiği gibi aynı zamanda profesyonel temizlikte bir numara olan Plus Temizlik tarafından Antalya merdiven temizliği hizmetinde de tercih edilmektedir.

11. Musluklarınızın kenarlarında su lekeleri sizi rahatsız ediyor ise tuz ve sirke ile macun kıvamı elde ederek musluklarınızı ovup su lekelerinden tamamen kurtulabilirsiniz.

12. Bulaşık süngerlerinizin ilk günkü fonksiyonunu koruması için sirkeli su karışımında süngerlerinizi bir gün bekletebilirsiniz.