0506 338 07 56

Temizliğe Dair Bilinmeyen İpuçları

Antalya temizlik şirketleri olarak, temizlik hakkında hassas olduğunu düşündüğümüz bazı konularda size bazı yararlı bilgiler sunuyoruz. Temizlik, elbette temel ihtiyaçlarımızın başında gelmektedir. Tükettiğimiz yiyecek ve içeceklerin temiz ve hijyenik olması ne kadar önemli ise yaşadığımız mekanların ve soluduğumuz havanın da temiz ve hijyen olması sağlığımız açısından bir o kadar büyük önem taşımaktadır. Dolayısıyla da temizlik vazgeçilmez ev işlerinin başında yer almaktadır.

Antalya Temizlik Şirketleri

Temizliğe vaktiniz yoksa, yoğun çalışan bir iş kadınıysanız tabi ki işinde son derece profesyonel olan Antalya temizlik firmaları aracılığı ile profesyonel temizlik hizmeti alabilirsiniz ya da tercihiniz kendi temizliğinizi kendiniz yapmaktan yana ise tabi ki püf noktalar ile işinizi kolaylaştırarak temizlik sürenizi de kısaltabilirsiniz.

Mutfakta Kalıplaşmış Yağlardan Kurtulun

Bir evde temizlenmesi en çok alanlardan birisi mutfaktır. Neredeyse her gün yemek pişirdiğiniz ve dolayısıyla da buhara ve yağa maruz kalan mutfak eşyalarınız ve özellikle mutfak dolaplarınız sık sık aralıklar ile yağlanır ve hatta bu yağlar adeta kalın bir tabaka haline gelebilir.

Mutfak dolaplarınız üzerindeki kalıplaşan ve dokunduğunuzda yağlı ve rahatsız edici his veren yağ tabakalarından kolay bir şekilde kurtulmanız mümkün. Bu iş için ihtiyacınız olan tek şey sadece biraz zeytinyağı ve karbonat. Zeytinyağı ve karbonatı karıştırarak mutfak dolaplarınızı bu karışımı sürüp fırça yardımı ile ovduğunuzda kalıplaşmış yağ, kendiliğinden çözülecektir.

Ütünüz Sarardıysa Endişelenmeyin!

Özenli ve düzenli bir giyinme stili için ütü şüphesiz ki vazgeçilmezlerimiz arasındadır. Zamanla kullanılan ütü, aynı zamanda sararmaya başlayınca ise elbiselerinize verdiği lekeler ve hatta yanıklar adeta bir işkence haline gelmektedir. Ama temizliğe dair bilinmeyen ipuçları arasında ütü içinde muhteşem tüyolar yer almaktadır.

Ütünüzün altı sarardıysa sadece tuz ile ütünüzü temizleyebilirsiniz. Ütünüzün buhar ayarını kapattıktan sonra masa üzerine döktüğünüz tuz üzerinde ütünüzü gezdirin. Ancak bu esnada ütünüzü tamamen yatık tutup dikey konuma getirmemelisiniz. Bu yöntem sonrasında ütünüzdeki sararmalardan eser kalmayacağını göreceksiniz.

Ulaşamadığınız Alanlarda Temizlik Mümkün

Yüzeysel bir temizlik ya da detaylı bir temizlik yaptığınızda evinizin her köşesine ulaşamayabilirsiniz. Dolap araları, dolap altları temizlik sırasında ulaşamadığınız alanların başında gelmektedir. Bu sorunu bir ketçap şişesi ucu ile çözebilirsiniz. Elektrik süpürgenizin ucuna ketçap şişesinin sivri ucunu taktığınızda ulaşamadığınız alanlarda dahi temizliğin tadını çıkarabilirsiniz. Yada tüm bunlarla uğraşmayıp Antalya temizlik şirketi olarak bizi tercih edip bizlerden hizmet talep edebilirsiniz.