0532 694 07 56

Temizlikte Çığır Aşan 4 Pratik Yol

Detay Antalya temizlik firmaları olarak şimdi sizlere  temizlikle alakalı önemli bilgiler vereceğiz. Temizliğinizi hem hızlı bir şekilde yapmak hem de temizlikten arta kalan vaktinizi sevdiklerinize ya da ailenize ayırmak istiyorsanız bu isteğinizi gerçekleştirmeniz elbette mümkün. Özellikle çalışıyorsanız ve temizlik işlerine uzun zaman ayırmak istemiyorsanız pratik yollar kullanarak hem temizliğinizi yapabilir hem de zamanınızı temizlik ile harcamamış olursunuz.

Antalya Temizlik Şirketleri

Burada iki faktör ön plana çıkmaktadır ya aşağıda sıraladığımız pratik yolları gözeterek evinizin temizliğini kendiniz yaparsınız tabi süre zaman ekonomik faktörler karar alma sürecinde etkili olacaktır. Yada bizim gibi bir Antalya temizlik şirketi bularak profosyonel destek almak isteyebilirsiniz. Firme seçerken de tabi firmanın sizlere neler vaad ettiği hangi hizmet alanları hakkında uzman olduğu yeterin ce ev temizliği tecrubesine sahip mi? Bütün bunlar hakkında önceden bilgi almak karar vermede etken olmalıdır.

Antalya ev temizliği şirketleri hizmetleri veren temizlik şirketleri olarak önceliklen Hızlı ve aynı zamanda detaylı bir temizlik için temizlik planı oluşturmanız işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Bu noktadan sonra ise yapacağınız tek şey temizlikte çığır açan 4 pratik yol izlemektedir.

1. Mutfak Temizliğinde Pratik Bilgiler

Mutfağınız günün büyük bir kısmını geçirdiğiniz alandır ve bu nedenle de hızlı bir şekilde kirlenebilir. Mutfak temizliğinizin hızlı bir şekilde bitmesi için öncelikle mikrofiber bezler ve ürünler tercih etmelisiniz. Dolap ve aspiratör gibi sık sık yağlanan bölümlerde ise yağ sökücü ürünler kullanmanız mutfak temizliğinizin hızlı bir şekilde bitmesini sağlayacaktır. Önceden bulaşıkların yıkanması tezgah üstünün boş olması gereksiz kap kacağın dolaplara önceden yerleştirmesi işimizi kolaylaştıracaktır.

2. Banyo Temizliğinde Püf Noktalar

Banyo temizliği hemen hemen herkes için zor olan bir temizlik işidir ancak banyo temizliğini kolaylaştırmak da elbette sizin elinizdedir. Örneğin; her banyodan çıktığınızda duşa kabini ya da duş bölümünü kurulamanız bu alanların hızlı kirlenmesini engelleyecektir. Eğer banyonuzda armatür var ise bu armatürleri limon kabuğu ya da salatalık ile ovduğunuzda uzun süren bir parlaklık ve temizlik yakalayabilirsiniz. Yada banyo wc temizleyiçi ürünler alıp, bu ürünleri bir kova içerisinde suyla karıştırıp bütün alanları ırçayla yıkayarak ve durulayarak çok çabuk bir şekilde banyonuzun temizliğini yapmış olursunuz.

3. Yatak Odası Temizliğinde Pratik Bilgiler

Yatak odası temizliğinde öncelikle kıyafetleri toplu tutmanız işinizi fazlasıyla kolaylaştıracaktır. Yatak odası pencerresini açmalı ve içeriyi havalandırmak ve bir süpürge yardımıyla yerleri süpürmek işimizi kolaylaştıracaktır. Bununla birlikte dolaplarınızda düzenleyici aparatlar kullanabilirsiniz. Yatak odası mobilyalarınızın tozunu ise özel mobilya cilaları ile aldığınız takdirde mobilyalarınız uzun süre tozlardan uzak kalacaktır.

4. Salon Temizliği İçin Püf Noktalar

Salonunuzda çok fazla mobilya yok ise sadece oturma grubunuz var ise temizliğiniz kolay olacaktır ancak konsol, gümüşlük ve ünite gibi mobilyalar da kullanıyor iseniz mobilya temizliğinizi, salonunuzu süpürüp sildikten sonra mobilya cilası ile yaparak tıpkı yatak odanızda olduğu gibi uzun süreli temizlik elde edebilirsiniz. Daha pratik başka bir yolda tüm ahşap alanlarınızda pronto kullanabilirsiniz. Böylece ahşap alanlarınız hep ter temiz olur hemde parlar tabiki güzel kokmasıda cabası olur.